Dzień 5

Powoli nasz wyjazd dobiega końca. Jutro zagramy ostatnią rundę w turnieju. Z wyższej kategorii może się już cieszyć Szymon K., który jutro powalczy o turniejowe podium. Kilkoro uczestników obozu jest też w pierwszych dziesiątkach i jutrzejszy wynik może zdecydować jakie to będzie ostatecznie miejsce. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, w którym wzięły udział nasze prace. Wyróżnienie uzyskał Marcin Z. i został wspaniale nagrodzony.

Zaliczyliśmy dziś wycieczkowe popołudnie korzystając z ładnej pogody. Wybraliśmy się ścieżką przyrodniczą wzdłuż wzniesienia Skalica do kamieniołomu o tej samej nazwie. Z przygotowanych przez Nadleśnictwo Ustroń tablic mogliśmy się dowiedzieć, że wzgórze porasta buczyna, a sam kamieniołom to dawne miejsce wydobycia piaskowca godulskiego, z którego był m.in. zbudowany bruk na rynku w Ustroniu. Spacer nas aż tak bardzo nie zmęczył mimo, że trwał 2,5 godziny. Udało nam się zdążyć przed deszczem. W nagrodę za dzielną postawę po kolacji mogliśmy zjeść lody.

Wieczór z wychowawcą wypełniło kilka gier. Pierwszą z nich była szachowa wersja „Milionerów”. Pytania były na tyle wymagające, że żadnej z czterech drużyn nie udało się odpowiedzieć dobrze na wszystkie. Następnie zagraliśmy w bingo. Każdy otrzymał szczęśliwy kupon. Wszystkie numery udało się zebrać Paulince i Mai. Po tak intensywnym dniu należy nam się odpoczynek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ustroń 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.