Dzień 4 – spotkanie z Mistrzem Świata

Czwarty dzień naszej kolonii jest kolejnym pod znakiem pięknej pogody z dodatkiem niezwykłych wrażeń. Od rana graliśmy 5 i 6 rundę naszego turnieju. Nie jest łatwo w upale ale dajemy radę zdobywać kolejne punkty, by podnosić miejsca w tabeli. Dzisiaj grupy dziecięce odwiedziła maskotka Festiwalu- Ustroniaczek- z którym części z nas udało się upolować zdjęcie.

Po obiedzie mieliśmy dodatkową porcję szachów w postaci zajęć z instruktorami. Od wczoraj XV Mistrz Świata i Viceprezydent FIDE Vishwanathan Anand jest w Polsce. Z niecierpliwością czekaliśmy na jego przybycie do Ustronia. Wiedzieliśmy, że to dziś i dzięki uprzejmości władz Śląskiego Związku Szachowego mieliśmy możliwość osobiście powitać go w najwyżej położonym  w Ustroniu Hotelu Belweder. Duże wrażenie zrobił na nas przylot helikoptera oraz
fakt, że postanowił do nas podejść i się przywitać. Wspomnienie tego spotkania zostanie z pewnością z nami na długi czas.

Po kolacji rozegraliśmy Kolonijne Mistrzostwa w szachach błyskawicznych. Zwyciężył w nich Marcin Z. z wynikiem 6 punktów na 7 partii. Na podium uplasowali się jeszcze: Krzysztof O. oraz Szymon K. Najlepszą wśród dziewcząt okazała się Róża Z. Nasz wychowawca Pan Mariusz codziennie stara się doceniać różne nasze zachowania, co również sprawia nam niezwykłą frajdę i pozytywnie zamyka każdy dzień. Już nie możemy się doczekać, co czeka nas jutro.

WYNIKI

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ustroń 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.