Dzień 2 – 26.06.2022

„Szachowe Wakacje z MZSzach”

Dzień pełen emocji szachowych oraz wykorzystywania świetnej pogody. Poranek to uroczyste rozpoczęcie Międzynarodowego Festiwalu Szachowego „Perła Bałtyku”.  Niektórzy z nas mają już pierwsze punkty. Wielu zagrało długie, porządne partie. Po południu po raz pierwszy trenowaliśmy pod okiem instruktora Piotra Widły.

Po wymagających, szachowych zajęciach nadszedł czas na plażowanie i upragnione kąpiele morskie. Woda w morzu nie jest zbyt ciepła ale nadaje się do zabawy. Panie Żaneta i Pani Beata- nasze wychowawczynie- przygotowały i przeprowadziły pierwszą konkurencję sportowej Olimpiady Kolonijnej- skok w dal. Najlepszym okazał się Piotrek W. z wynikiem ponad 3 metrów. Dzień zakończył się spacerem po Łazach oraz lodami. Dużo się też integrowaliśmy grając w gry planszowe. 

Zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików

Dzień zaczynamy aktywnie! Rozruch pod kierunkiem p. Jacka wybudził największych śpiochów. Po urozmaiconym śniadaniu, rozpoczęliśmy swój udział w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym “Perła Bałtyku”. Po trudach partii i szczegółowej analizie pod okiem naszych trenerów panów Piotrów odpoczywaliśmy nad morzem. Upalne popołudnie rozpoczęliśmy blokiem szkoleniowym, w których zgłębialiśmy tajniki końcówek pionkowych. Poznajmy się coraz bardziej, między innymi losując “Tajemniczego kumpla”, któremu przez najbliższą dobę będziemy starali się umilić pobyt na obozie szkoleniowym Kadry. Po polowej Mszy Świętej i rozgrywkach w mistrza słodko zakończyliśmy dzień przepysznymi lodami włoskimi.


GALERIA ZDJĘĆ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łazy 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.