Przystąpiliśmy do realizacji programu szkoleniowo- wypoczynkowego

Dzień rozpoczęliśmy od spaceru po okolicy, która zachwyca pięknymi widokami – warto wspomnieć, że Gliczarów Górny to druga wieś najwyżej położona w Polsce. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w parafialnym kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego zbudowanym w stylu tatrzańskim. Po Mszy mieliśmy chwilę odpoczynku na niedzielne lody 😉

Po południu rozpoczęło się szkolenie szachowe – profil teoretyczny. W tym roku naszymi instruktorami odpowiedzialnymi za przekazanie nowych wiadomości szachowych są Panowie: Stanisław Turecki oraz Bartłomiej Wiejaczka.
Pan Stasiu to trener z wieloletnim doświadczeniem, założyciel klubu UKS Goniec Staniątki. Sporo jego wychowanków należy do Kadry Wojewódzkiej i osiąga znaczące wyniki sportowe. To on odkrył talent Arcymistrza Kamila Mitonia, który obecnie jest sekundantem Mistrza Polski GM Jana Krzysztofa Dudy.
Pan Bartłomiej na co dzień pracuje jako instruktor sportu z dyscypliny szachy w jednym z krakowskich klubów szachowych. Dodatkowo czynnie współpracuje z Polskim Związkiem Szachowym, gdzie w okresie wakacyjnym prowadzi szkolenia dla dzieci z całej Polski w ramach ogólnopolskiego projektu „Wakacje z Szachami”.


Po zajęciach nastąpiło otwarcie Wielkiej Sportowej Olimpiady Kolonijnej, mająca na celu wyłonienia „Wakacyjnego Sportowca Grupy”. Dzieci będą rywalizowały w indywidualnych konkurencjach, zdobywając punkty, które na koniec kolonii będą sumowane. Pierwsza konkurencja za nami -> skoki w workach na czas.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowo sportowy, gdyż nie mogliśmy zapomnieć o Finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W naszej „strefie kibica” miernik poziomu głośności miałby ogromny problem … chyba zabrakłoby skali 😉

Przy sprzyjającej pogodzie, wieczór spędziliśmy na świeżym powietrzu na grach i zabawach w grupach.

Galeria zdjęć – dzień 1 i 2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Gliczarów Górny 2018. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.