Dzień 5

Gliczarów Górny zaskoczył nas dzisiaj swoją pogodą. Mgła była biała, niczym mleko. Początkowo sądziliśmy, że to horror, albo że wszystkie krowy zwariowały, nawet te z Milki : ) Myśleliśmy, że już po nas. Jednak kilkoro uczniów wpadło na pomysł, że będziemy jedli ją z płatkami, ku zaskoczeniu płatków nie było. Mgła się nie przydała, a gospodarz przywitał nas parówkami ;). Po posiłku nasi podopieczni – jak codziennie – mieli czas na porządki w pokojach, po których udali się na bilard, piłkarzyki, szachy oraz grę „Mafia” (ta gra chyba stanie się tradycją naszych kolonii). Następnie cały obóz wybrał się na Mszę Świętą do pobliskiego kościoła. Po Mszy Świętej udaliśmy się na ucztę lodową a nasza kolonijna para z Randki w Ciemno (Zosia + Tobiasz) wykorzystała voucher na wspólne lody na ławeczce w romantycznej scenerii.


Po bardzo obfitym obiedzie (nawet Pan Maciej nie zjadł swojej porcji) koloniści wybrali się na sjestę poobiednią, w czasie której mogli skorzystać ze swoich telefonów. Po południu adepci królewskiej gry udali się na turnieje klasyfikacyjne. Grupa „A” rozegrała dwie rundy tempem 60 minut na zawodnika, a grupa „B” rozegrała 3 rundy tempem 30 minut na zawodnika. Należy również zaznaczyć, że dzieci z grupy „B” rozpoczęły kolejny turniej, co daje im ponownie możliwość podwyższenia swoich kategorii szachowych. Koloniści mieli możliwość skorzystać z profesjonalnych usług fotograficznych naszej Pani Beaty. Zdjęcia z foto budki w osobnej fotorelacji : )


Wieczorem dzieci i młodzież spotkali się na kolonijnych wyborach Miss i Mistera. Ku zdziwieniu kadry wychowawczej zainteresowanie wzięciem udziału w zabawie, zadeklarowało aż 28 kolonistów. W drodze o najwyższe trofeum (korona Miss i krawat Mistera) uczestnicy musieli pokonać 6 różnorodnych konkurencji od prezentacji swojej osoby i aparycji aż po pokaz umiejętności gry aktorskiej. Głosem publiczności tytułu powędrowały do następujących  osób:
 
Zofia Halibożek i Marianna Góra – Kolonijne Miss
Wojciech Pluta i Przemysław Majtyka – Kolonijni Misterzy.

 
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gliczarów Górny 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.