Dzień 4

Baaardzo intensywny dzień za nami…

Mieliśmy bowiem zaplanowaną wycieczkę całodniową i jej powodzenie w dużej mierze uwarunkowane było od pogody. Przeliczeni, zwarci i gotowi wyruszyliśmy do stadniny koni huculskich, gdzie naszą wizytę w tym obiekcie rozpoczęliśmy od przejażdżki dorożkami. Przy słonecznej pogodzie, w pełni zrelaksowani, podziwialiśmy miejscowy krajobraz. Drugim punktem programu było zwiedzanie stadniny. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z przebywającymi tam końmi, a dla wielu największą atrakcją była możliwość nakarmienia konia i pogłaskania go. Co ciekawe konie z tej będącej największą stadniną koni huculskich w Europie, wielokrotnie wzięły udział w polskich filmowych produkcjach kinowych, takich jak Quo Vadis, Stara Baśń, czy Ogniem i Mieczem. Po zwiedzaniu czekało na nas rozpalone już ognisko, a wielu uczestników obozu chętnie korzystało z rad opiekunów w jaki sposób odpowiednio opiekać kiełbaskę…

Następnie wybraliśmy się do Skansenu Wsi Pogórzańskiej im. prof. R. Reinfussa w Szymbarku, gdzie mieliśmy możliwość zapoznania się z charakterystycznym tradycyjnym budownictwem wiejskim. Dużą atrakcją były warsztaty, podczas których uczestnicy wykonali własnoręczne zdobienia na ekologicznych torbach.

Po obiadokolacji chętne dzieci stanęły w szranki w turnieju „kloca”. Po zaciętej walce najlepszym duetem klocowym okazał się Pan Robert (wychowawca gr. B) oraz Piotr Wójcicki. Pozostali uczestnicy kolonii spędzili czas podczas zajęć artystycznych.


Galeria zdjęć

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdynia 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.